VIZIUM - vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina

Maijā VIZIUM radošo darbnīcu tēma veltīta ģimeniskai kopā būšanai

Radoša atpūta ģimenes lokā ir lielisks veids, kā izklaidēties un vienlaikus saliedēt un stiprināt saikni starp ģimenes locekļiem, tāpēc Ventspils zinātnes centrs VIZIUM regulāri piedāvā dažādas radošas aktivitātes, lai veicinātu sirsnīgu un vienlaikus izzinošu kopā būšanu. Maijā zinātnes centra VIZIUM radošo darbnīcu tēma būs “Ģimenes mēnesis”.

Tehniski radošās darbnīcas norisināsies katru maija sestdienu un svētdienu plkst. 13.00. Katru nedēļas nogali tiks piedāvāts jauns darbnīcu saturs:

 • 6. - 7. maijs. "Ģimenes namiņš kokā".

Nekur nav tik labi kā mājās! It īpaši tajās, kas pašu rokām būvētas. Namiņš kokā visiem asociējas ar bērnību, bet reti kuram tāds patiešām ir bijis. Šajā radošajā darbnīcā apmeklētājiem būs lieliska iespēja ģimenes vai draugu lokā kopīgiem spēkiem uzbūvēt namiņu kokā, izmantojot dažādas telpiskas figūras, kā arī radoši izpausties namiņa dekorēšanā.

 • 13. - 14. maijs. "Apsveikums māmiņām".

Skaistākos un sirsnīgākos pavasara svētkus – Māmiņdienu, VIZIUM aicina pavadīt ģimenes lokā, darbnīcā veidojot 3D apsveikuma kartiņas māmiņām, omītēm un citiem sirdij tuviem cilvēkiem.

 • 21. maijs “Domino efekta pavēlnieks”.

Darbnīcā apmeklētājiem būs iespēja iepazīt ķēdes reakcijas darbības principus jeb “domino efektu” un mēģināt izveidot garāko reakcijas ķēdi, un, kas zina, varbūt pārsist Latvijas rekordu? 

 • 27. - 28. maijs. "Spēle - process, kas satuvina". 

Spēles ir lieliska ģimenes saliedēšanās aktivitāte! Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties ģimeņu saliedēšanas sacensībās, kur ģimenes - komandas, rotējot pa galdiņiem, varēs pildīt dažādus ar STEM saistītus uzdevumus, tādējādi pārbaudot savas zināšanas, atmiņu un atjautību! Šī radošā darbnīca būs kā impulss jaunas ģimenes tradīcijas ieviešanai - spēles izgatavošana un spēlēšana ģimenes lokā.

Savukārt līdz pat maija beigām turpināsies zinātnes šovs “Fizika mums apkārt”, kurā tiks skaidroti fizikas likumi aizraujošā, vienkāršā un saprotamā veidā. Līdz pat jūnija beigām apmeklētājiem zinātnes centrs piedāvās šovu - "Atklājumu laboratorija", kurā būs iespēja redzēt dažādus eksperimentus ar ikdienā sastopamām vielām, piemēram, noskaidrot, kā iegūt uguni, neizmantojot degļus, kādas trīs lietas ir vajadzīgas uguns uzturēšanai un kādas vielas spēj noslāpēt degošu liesmu.

Zinātnes šovu norises laiki:

 • O. – Pk.
  • plkst. 12.00 "Atklājumu laboratorija";
  • plkst. 14.00 "Fizika mums apkārt".
 • S. – Sv.
  • plkst. 12.00; "Fizika mums apkārt";
  • plkst. 14.00 "Atklājumu laboratorija";
  • plkst. 16.00 "Fizika mums apkārt".

Iegādāties biļetes uz radošajām darbnīcām, ekspozīcijas zāli un zinātnes šoviem iespējams mājas lapā www.vizium.lv un zinātnes centra VIZIUM kasē. Plašāka informācija pieejama pa tālr.: 66776633, rakstot uz e-pastu: info@vizium.lv, VIZIUM sociālajos tīkos (@viziumventspils), kā arī mājas lapā www.vizium.lv.

Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros.

 

Informējam, ka Ventspils Digitālā centra un zinātnes centra VIZIUM rīkoto pasākumu un apmācību laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra mājas lapā  www.digitalaiscentrs.lv, zinātnes centra VIZIUM mājas lapā www.vizium.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Instagram un TikTok.