VIZIUM - vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina

TOP 5 eksponāti, kurus noteikti jāizmēģina, apmeklējot VIZIUM

Pagājis mēnesis kopš jaunais un ilgi gaidītais zinātnes centrs VIZIUM vēris durvis saviem apmeklētājiem. Šajā laikā tapis skaidrs ne vien tas, ka VIZIUM ir kļuvis par vienu no pieprasītākajiem šīs vasaras brīvdienu galamērķiem, bet ir izkristalizējušies arī apmeklētāju iecienītākie eksponāti. Tāpēc VIZIUM komanda dalās ar populārākajiem eksponātiem, kurus noteikti jāizmēģina, apmeklējot VIZIUM.

Ienākot ekspozīcijas zālē, vislielākā apmeklētāju pulcēšanās manāma veselīgā dzīvesveida galerijā un simulatoru zonā. Ļauties adrenalīnam un piedzīvot spilgtas emocijas piedāvā absolūts apmeklētāju favorīts – virtuālās realitātes nobrauciena simulators. Ar virtuālās realitātes briļļu un kustīgās platformas palīdzību tajā ir iespēja izbaudīt amerikāņu kalniņu nobrauciena emocijas, tajā skaitā arī brīvo kritienu un straujus pagriezienus.

Radošajiem prātiem būs iespēja izpausties un radīt mākslu, zīmējot virtuālajā realitātē. Uzvelkot virtuālās realitātes brilles, apmeklētāji nokļūst gluži citā pasaulē – tukšā virtuālajā laukumā, kas kalpo kā tīrs audekls mākslas darbu radīšanai. Ar kontrolieru palīdzību apmeklētājiem ir iespēja ļauties fantāzijai un ar dažādu krāsu un virtuālo otu kombināciju palīdzību uzzīmēt sev apkārt visu, ko vien prāts spēj izdomāt.

Lielu ziņkārību un interesi apmeklētājos raisa VIZIUM lāzeru labirints viedo tehnoloģiju galerijā. Tajā ikviens apmeklētājs var iejusties Džeimsa Bonda lomā, pārbaudīt savu izveicību un lokanumu un izvairīties no lāzeru stariem. Lāzeru labirintam ir vairākas sarežģītības pakāpes, tāpēc tas būs piemērots ikvienam.

Latvijas iedzīvotājiem ir ļoti paveicies ar valsts ģeogrāfisko stāvokli – Latvijā zemestrīces tikpat kā nedraud vai arī tās ir tik niecīgas, ka tās tikpat kā nav jūtamas. VIZIUM ikvienam ir iespēja interaktīvā un drošā veidā piedzīvot zemestrīci no pašām mazākajām vibrācijām līdz stiprākajām. Zemestrīces simulators izskatās kā kafejnīcas galdiņš ar galda lampu un traukiem, eksponātam darbojoties, šie priekšmeti lieliski attēlo dažādus zemestrīces vibrācijas līmeņus.

Bērniem lielā cieņā ir auto simulators, kura uzdevums ir uzskatāmi parādīt, kā izmainās cilvēka reaģēšanas ātrums, vadot automašīnu alkohola un citu apreibinošo vielu ietekmē, vienlaicīgi atgādinot, ka tas ir bīstami. Eksponāts piedāvā izbraukt trasi divas reizes – pirmajā reizē bez apgrūtinājumiem, savukārt otrajā reizē ar apgrūtinātu redzamību un automašīnas vadāmību.

VIZIUM ir lielisks brīvdienu laika pavadīšanas veids ģimenēm un draugu kompānijām, jāpiebilst, ka dažus eksponātus kā, piemēram, virtuālās realitātes nobrauciena simulatoru un zīmēšanu virtuālajā realitātē var izbaudīt tikai pieaugušie un bērni, kas sasnieguši 10 gadu vecumu.

Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros.