VIZIUM - vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina

Zinātnes centrs VIZIUM pirmajā mēnesī piesaistījis vairāk nekā 24 500 apmeklētāju

Spraigā ritmā veiksmīgi aizritējis pirmais jaunatklātā zinātnes centra VIZIUM darbības mēnesis, piesaistot vairāk nekā 24 500 zinātkāro apmeklētāju un iepazīstinot ar zinātni un tehnoloģiju pasauli gan Latvijas iedzīvotājus, gan ciemiņus no ārvalstīm.

Pagājis mēnesis, kopš durvis pirmajiem apmeklētājiem vēris jaunais zinātnes centrs VIZIUM. Jaunā Ventspils pērle piesaistījusi ne vien ar savu īpašo arhitektūru, bet arī ar daudzveidīgo ekspozīciju, zinātnes šoviem un darbnīcām. Kopumā zinātnes centra ēku apmeklējuši vairāk nekā 24 500 cilvēku, no tiem zinātnes centra ekspozīcijas zāli apmeklējuši vairāk kā 15 000 cilvēku, savukārt no tiem aptuveni 15% jeb vairāk nekā 2200 apmeklētāju bijuši ārvalstu viesi.

Ilgi gaidītais zinātnes centrs apmeklētājus sagaidījis ar vairāk nekā 80 eksponātiem un simulatoriem 7 dažādās tehnoloģijām un dabaszinātnēm veltītajās galerijās, kurās ikvienam ir iespēja ne tikai atmodināt savu zinātkāri un izzināt STEM pasauli, bet arī izklaidēties un jautri pavadīt laiku ar ģimeni un draugiem.

Lielu atsaucību guvuši arī VIZIUM zinātnes šovi un tehniski radošās darbnīcas. Zinātnes šovos apmeklētājiem šovasar ir iespēja kopā ar VIZIUM notvert svētku noskaņu un nokļūt “Zinātnes ballītes” atmosfērā, kurā piedzīvot klasiskas ballīšu tradīcijas caur krāšņiem eksperimentiem. Savukārt tehniski radošās darbnīcas pirmo mēnesi tika aizvadītas “Ūdens mēneša” tematikā, bērniem veidojot pašiem savu zemūdens pasauli, tādējādi izzinot dažādus okeāna iemītniekus. Pieprasījums pēc zinātnes šoviem un darbnīcām ir bijis gana liels, tādēļ tika lemts par papildus norises laiku pievienošanu, lai pēc iespējas vairāk apmeklētājiem būtu iespēja izzināt dabaszinātnes, radoši darboties un jautri pavadīt laiku.

Pirmais mēnesis nācis arī ar saviem sarežģījumiem un izaicinājumiem. Viens no pirmajiem izaicinājumiem ir lielā apmeklētāju plūsma, kā rezultātā dienas vidū, jo īpaši nedēļas nogalēs, zinātnes centrā veidojas rindas. Domājot par apmeklētāju drošību un labsajūtu, ekspozīciju zālēs ir noteikts pieļaujamais apmeklētāju skaits, tāpēc, kad tas tiek sasniegts, biļešu tirdzniecība un cilvēku ielaišana eksponātu zālē uz brīdi tiek pārtraukta. Pastiprināta interese par jaunu objektu ir saprotama, un VIZIUM komanda priecājas par katru apmeklētāju, taču aicina apmeklētājus būt pacietīgiem un izvērtēt laiku, kurā apmeklēt zinātnes centru.

Diemžēl šajā periodā ir cietuši arī zinātnes centra eksponāti – jau pēc pirmajām darbības nedēļām konstatēti vairāki mehāniski eksponātu bojājumi, kas radušies to nepareizas lietošanas dēļ. Lielākā daļa šo bojājumu ir novēršama īsā laika posmā, taču dažiem eksponātiem ir nepieciešams ilgāks laiks, lai tie atkal būtu pilnvērtīgā darba kārtībā. Zinātnes centra VIZIUM vadība aicina ievērot iekšējās kārtības noteikumus un ar cieņu izturēties, nelauzt, un jebkādi citādi nebojāt zinātnes centra ekspozīciju un telpas, lai ikvienam apmeklētājam būtu iespēja pilnvērtīgi izbaudīt laiku zinātnes centrā.

Kopumā, pirmais zinātnes centra VIZIUM darbības mēnesis vērtējams pozitīvi, par to liecina gan lielā sabiedrības interese, gan pozitīvās apmeklētāju atsauksmes par ekspozīciju un tās saturu.

Iegādāties biļetes uz ekspozīcijas zālēm, zinātnes šoviem un radošām darbnīcām iespējams zinātnes centra VIZIUM kasē. Plašāka informācija pieejama pa tālr.: 66776633, rakstot uz e-pastu: info@vizium.lv, VIZIUM sociālajos tīkos (@viziumventspils), kā arī mājas lapā www.vizium.lv.